Informacje: Poświęć chwilę czasu i odwiedź swój profil aby wybrać flagę.

Błąd , error, fatal error i inne przypadki braku funkcjonalności bota

Najczęściej zadawane pytania na temat bota i odpowiedzi na nie.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Harnaś®™©
Posty: 289
Rejestracja: czw lis 01, 2018 9:09 pm
Lokalizacja: Kreutzbeg
Kontakt:
Poland

Błąd , error, fatal error i inne przypadki braku funkcjonalności bota

Post autor: Harnaś®™© » wt wrz 24, 2019 12:00 pm

Od pewnego czasu zauważam dość dziwny trend który potęguje z każdym tygodniem, mianowicie od kilku tygodni w nocy gra jest niedostępna przez kilka minut, jeżeli sam zauważę problem z tym, że "coś nie tak z botem" to najpierw upewniam się, ze to na pewno z botem czyli wchodzę na stronę gry która znajduje się pod adresem https://farmerama.pl (przypominam gdyby ktoś zapomniał) i jeżeli tam wszystko działa to staram się powiadomić kogo trzeba i sam również próbuje usprawnić działanie aplikacji jednak jak wspomniałem od pewnego czasu (dlatego przypomniałem adres strony z grą) otrzymuje wiadomości w postaci e-mail, telefon czy whatsapp od użytkowników bota z info, że bot padł, umarł, itp.itd. więc zaczynam od sprawdzenia bota (jeżeli akurat mogę) i widzę - kurcze faktycznie umarł, znów coś zmienili ale przezornie wchodzę na adres strony i okazuje się, że gra w wersji przeglądarkowej również nie działa _hmmm _hmmm _hmmm _hmmm jest to dla mnie oczywisty znak, że jeżeli nie można wejść przez www to bot też się tam nie dostanie ponieważ nie ma bezpośredniego dojścia do serwerów BigPoint a korzysta z tej samej drogi (może z jednym objazdem) co zwykła przeglądarka, zatem bardzo prosze o nie wpadanie w panikę tylko upewnienie się, ze gra na pewno działa zanim zaczniecie wysyłać kolejne setki maila z informacją, że bot umarł i nie żyje. Robimy co możemy aby utrzymać bota przy życiu. Nie chciałbym nikogo obrażać ale czy nie prościej sprawdzić przez stronę(jeszcze raz przypomnę adres) https://farmerama.pl czy faktycznie gra działa czy nie? Bo zaczynam mieć wrażenie, że łatwiej jest wejść na pocztę email, lub złapać za telefon i napisać wiadomość ze zgłoszeniem (błędnym i wprowadzającym zamieszanie) o awarii aplikacji która tak naprawdę jeszcze niema awarii, być może będzie ją miała po zakończeniu prac konserwacyjnych czy usunięciu awarii leżącej po stronie farmeramy jak coś namieszają ale puki gra nie działa to uwierzcie mi na słowo, że w tym czasie FarmHelper też niema szans na to aby działać.
Szanując Wasz jak i nasz czas życzę miłego dnia i proszę o zgłaszanie faktycznych awarii , błędów, braków itp. jeżeli takowe występują naprawdę a nie gdy tylko komuś się tak wydaje.

Czasami wkradnie się jakiś błąd (jak wszędzie) i plik konfiguracji bota może zostać wczytany z błędem co powoduje awarię aplikacji podczas uruchomienia lub próby zalogowania na konto, często taki plik jest uszkodzony i aplikacja nie potrafi go prawidłowo nadpisać na poprawny, wtedy należy otworzyć "mój komputer" a następnie wpisać [size=150]%appdata%[/size] i zatwierdzić "Enter"-em , odszukać Folder o nazwie "FarmHelper" i skasować z niego wszystkie pliki za wyjątkiem settings.xml który zalecam co jakiś czas skopiować w inną lokalizację ponieważ zawiera on dane i ustawienia wszystkich kont w grze jakie zostały wprowadzone do bota, czasami ten plik również ulega nieoczekiwanej awarii powodując "wyczyszczenie" kont i ich ustawień z bota co może być nieco irytujące gdy będzie trzeba ręcznie wpisać na nowo kilkanaście albo i kilkaset kont na nowo.
https://fh3.pl/!!!/FixError.mp4 <- Film pokazujący jak usunąć uszkodzony plik w lokalizacji %appdata%

Dziękuję za wyrozumiałość i życzę miłego dnia.

Zablokowany