Informacje: Poświęć chwilę czasu i odwiedź swój profil aby wybrać flagę.

Idea

Tutaj piszemy propozycje zmian , błędów oraz uwagi na temat bota.
kelekotya
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 26, 2019 7:04 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: kelekotya » wt wrz 03, 2019 8:02 pm

Thanks, Harnas!

Hogy ne kelljen lefordítanotok, mit ír (Google, mostanában egész jól fordít, legalábbis érthetően):
"Sajnos még nem találtuk azokat a kritériumokat, amelyek alapján a BigPoint elválasztotta a BAN-okat, de tudom, hogy az FH-ba történő bejelentkezés és az automatikus üzemmódnak az egész gazdaság kezelésére való bekapcsolása nem okoz BAN-t, de néhány órára hagyása most veszélyes, tehát a bot használata 2-3-szor naponta 10-15 percig nem akadályozza meg a gazdaságot, ebben az időben a piaci ajánlatok felsorolása is megtörténik, az áruk transzferét a gazdaságok között még nem ellenőrizték, ám ezt óvatosan javaslom, azaz azt nem javasolom, hogy tízszer adjon át 100 csomagot 9,999 darab 0,01-re. $
amint tudunk valamit, határozottan megírunk. Ezenkívül a Google Fordító lefordítja az Ön bejegyzéseit oly módon, hogy probléma merül fel arra, hogy kitaláljuk, mi folyik, ha lehetséges, megpróbáljuk angolul írni."

Azt hittem, a mi szép nyelvünk miatt nem is jönnek ide a lengyelek :) De köszönjük, ha ezt a topikot is olvassák.

Az a baj ezzel, hogy ha valaki online volt a szkript futtatásakor, az mind áldozattá vált. Meg az is, aki nem, de az online-ok biztosan. És mivel nem tudjuk, mikor futtatják a szkriptet, így veszélyes használni.

Alex:

A bot zseniális funkciója az, hogy be tudod sorolni pl. a piacon azt, hogy ár szerint, árnövekvés szerint, darabszám szerint, a tenyészállatokat szint szerint, fajta szerint, stb. sorolja be (ha esetleg más nem tudná, a kezdőoszlopra kell kattintani).
Ez hiányzik nekem a legjobban. Ilyet a BP teljesen együgyű rendszere nem tud, bár az is javult az évek alatt.
És persze, nem merek átadni egyik farmról a másikra, mert ahhoz kettőre kellene belépnem, és félek. Egyiket sem akarom elveszíteni.

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 2019
Rejestracja: pt lis 02, 2018 5:51 am
Poland

Re: Idea

Post autor: Pudelek » wt wrz 03, 2019 8:17 pm

És miért nem szabad a lengyelek ide jönni, az a Lengyel Fórum
Obrazek

Zöldfülű
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 02, 2019 2:07 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: Zöldfülű » wt wrz 03, 2019 9:23 pm

Sziasztok!

Elöljáróban annyit, hogy hiába került beljebb a másik topik, továbbra is lehet olvasgatni vendégként is, a taglistán keresztül.

Pár napja olvasgatom a topikot (a másikat is), néhány gondolat:

A témával akkor kerültem közelebbi kapcsolatba, amikor 21-én a szomszédom farmját is banolták, annak ellenére, hogy évek óta (!) nem használ helpert. Próbáltunk rájönni, hogy akkor mégis mi módon került bele a merítésbe.

Az külön érdekesség, hogy a tiltása alatt látszólag többször is volt bejelentkezett állapotban a farmja. Tud ilyesmit produkálni a bot? Pusztán attól, hogy a hajdani listában, amit nem törölt (csak a progit a gépéről), szerepelt(ek) a farmneve(i)? Az ingyenes verziót ismét letöltve a listában még szerepelt az összes farm, amikhez valaha használt botot, köztük a most banolt (és a korábban végleg zárt) farmé is. Mondjuk ennek ellenére nem banolták az összeset. Szóval nem lettünk okosabbak. _wstydzi

(Ezután ide már simán a guglival eljutottam.) Én magam eddig nem használtam helpert (igazából 21-ig azt se tudtam, hogy újra van működő verzió), a normál farmomra megveszem a melósokat, a közös piacos kisebbeken autoklikkert használtam, amikor még jobban ráértem (de roppant macerás), a többit meg csak csibének használtam, amíg működött a mentorrendszer. Hozzáteszem, a helperrel az is egyszerűbb lett volna. :)

Most kíváncsiságból letöltöttem a free verziót, néhány közös piacos farmra rövid időtartamra belépve, a listákból törölve; néhány eldobhatót bent hagyva, esetleg hosszabb időre belépve tartva. A nagy farmra nem merem ráengedni, attól tartok, a BP nem áll meg ennyinél.

Awatar użytkownika
nsja
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 25, 2019 6:24 am
Hungary

Re: Idea

Post autor: nsja » śr wrz 04, 2019 3:52 am

Thank you Harnas! _kwiat



Harnaś®™© pisze:
wt wrz 03, 2019 5:35 pm
Dodatkowo tłumacz google tłumaczy Wasze wpisy w taki sposób, że jest problem domyśleć się o co chodzi, jeżeli jest taka możliwość spróbujcie pisać po angielsku.
Azt kérte Harnas, hogy írjunk angolul, mert magyarról nehéz megérteni a fordítást.


***********
Hi Zöldfülű, I don't beleive it was years. Maybe months, if it's the same person we think. Or/and was on the same time and ip where someone else was using helper when the script ran.

I have neighbors some of my farms with others. So when I tried to log in, and it was banned, on the other farm I saw that I'm online on that banned farm. So I don't think the bot was in the case you mentioned. It cannot be.

And yes, if somebody did not deleted the farms from FH2, they reappear the same in FH3 too.
Ostatnio zmieniony śr wrz 04, 2019 5:08 am przez nsja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nsja
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 25, 2019 6:24 am
Hungary

Re: Idea

Post autor: nsja » śr wrz 04, 2019 4:14 am

Zöldfülű pisze:
wt wrz 03, 2019 9:23 pm


Elöljáróban annyit, hogy hiába került beljebb a másik topik, továbbra is lehet olvasgatni vendégként is, a taglistán keresztül.

And indeed this is true. I can read all posts from outside as guest, if I search a member's posts. Actually the whole topic from that post is.

Awatar użytkownika
Harnaś®™©
Posty: 289
Rejestracja: czw lis 01, 2018 9:09 pm
Lokalizacja: Kreutzbeg
Kontakt:
Poland

Re: Idea

Post autor: Harnaś®™© » śr wrz 04, 2019 7:53 am

nsja pisze:
śr wrz 04, 2019 3:52 am
(...)somebody did not deleted the farms from FH2, they reappear the same in FH3 too.
To prawda ponieważ w katalogu %appdata%/FarmHelper jest plik o nazwie settings.xml który zawiera informacje o wszystkich wpisanych farmach oraz ustawieniach tych farm, jest on zgodny z FH2 ponieważ FH3 ma inną szate graficzna (wygląd) oraz wiele innych dodatkowych funkcji ale FH2 został tak przebudowany, że zmieniliśmy mu numerację.
Obrazek
Darymny futer :(

kelekotya
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 26, 2019 7:04 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: kelekotya » śr wrz 04, 2019 10:23 am

Mi magyarok ne írjunk már angolul egymásnak.
Hungarians shouldn't write to each other in English.

Írjunk inkább két nyelven.
Let's write in two languages.

Örömmel látom, hogy nemzetközi lett a topik.
I 'm pleased to see that the topic have become international.

Azok a farmjaim, amiket banoltak, pirosak voltak, nem zöldek. Csak magam vagyok a szomszédom mindenütt.
My banished farms were red, not green.I'm just my neighbor myself.

kelekotya
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 26, 2019 7:04 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: kelekotya » śr wrz 04, 2019 10:34 am

Harnaś®™© pisze:
śr wrz 04, 2019 7:53 am


To prawda ponieważ w katalogu %appdata%/FarmHelper jest plik o nazwie settings.xml który zawiera informacje o wszystkich wpisanych farmach oraz ustawieniach tych farm, jest on zgodny z FH2 ponieważ FH3 ma inną szate graficzna (wygląd) oraz wiele innych dodatkowych funkcji ale FH2 został tak przebudowany, że zmieniliśmy mu numerację.
Indeed, my old friend, who has not played for many years, downloading FH3 at once and it was there all the previous data.
So, every time you log in, does BP see that the farmer used a bot?

Zöldfülű
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 02, 2019 2:07 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: Zöldfülű » śr wrz 04, 2019 11:02 am

Sziasztok!/Hi,

Kérdés: ha a bot felhasználói felületéről törlöm a farmok bejelentkezési adatait, valahol a háttérben (pl. egy .xml fájlban) tárolódnak ezek az adatok?

Question: If I delete farm logins from the bot of user interface is this data stored somewhere in the background (like a .xml file)?

Nem értek a programozáshoz, fogalmam sincs, hogyan működik ez...

I don't understand programming, I have no idea how it works ...

kelekotya
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 26, 2019 7:04 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: kelekotya » śr wrz 04, 2019 11:38 am

MyComputer (saját gép) / users / your username / AppData / Roaming / FarmHelper / settings or settings.xml.backup

I think there are hidden files, show them: https://support.microsoft.com/hu-hu/hel ... dden-files

ODPOWIEDZ