Informacje: Poświęć chwilę czasu i odwiedź swój profil aby wybrać flagę.

Idea

Tutaj piszemy propozycje zmian , błędów oraz uwagi na temat bota.
Awatar użytkownika
Harnaś®™©
Posty: 289
Rejestracja: czw lis 01, 2018 9:09 pm
Lokalizacja: Kreutzbeg
Kontakt:
Poland

Re: Idea

Post autor: Harnaś®™© » śr wrz 04, 2019 11:59 am

Tak, dane logowania są przechowywane w 2 plikach:
%appData%/FarmHelper - settings.xml
to jest główny plik z ustawieniami FarmHelper dla każdej farmy

oraz plik
%appData%/FarmHelper - settings.xml.backup
który jest kopią wyżej wymienionego i na nim aplikacja pracuje, jeżeli skasujesz któryś z tych plików to FH3 utworzy go na nowo za pomocą drugiego z nich jeżeli natomiast usuniesz oba to Twój FH3 będzie czysty i nie będzie posiadał żadnego zapamiętanego konta
every time you log in, does BP see that the farmer used a bot?
Nie, ponieważ te dane są zapisane na Twoim komputerze a BigPoint nie może kontrolować tego co masz u siebie, jedyna możliwość podczas sprawdzania to te konta które zostały zalogowane do gry a nie te które są tylko zapisane w aplikacji, jeżeli masz je tylko na liście a nie logujesz się przez nie do gry to niema możliwości aby BP mógł coś zrobić w tym momencie, mogą Ci zablokować tylko te konta które naprawdę łączyły się do gry za pomocą FH3.
Obrazek
Darymny futer :(

kelekotya
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 26, 2019 7:04 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: kelekotya » śr wrz 04, 2019 1:49 pm


Zöldfülű
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 02, 2019 2:07 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: Zöldfülű » czw wrz 05, 2019 11:57 am

Harnaś®™© pisze:
śr wrz 04, 2019 11:59 am
Nie, ponieważ te dane są zapisane na Twoim komputerze a BigPoint nie może kontrolować tego co masz u siebie, jedyna możliwość podczas sprawdzania to te konta które zostały zalogowane do gry a nie te które są tylko zapisane w aplikacji, jeżeli masz je tylko na liście a nie logujesz się przez nie do gry to niema możliwości aby BP mógł coś zrobić w tym momencie, mogą Ci zablokować tylko te konta które naprawdę łączyły się do gry za pomocą FH3.
Üdv! Hi,

A fentiek alapján nem értem, hogy miért tiltottak olyan fiókokat is, melyek (esetenként napok óta) offline állapotban voltak?

Based on the above, I do not understand why accounts that have been offline (sometimes for days) have also been banned.

Ismerősöm az FH3-at soha nem használta, sőt időközben számítógépet is cserélt, melyre már nem volt letöltve helper, mégis banolták.

A friend of mine had never used FH3, and in the meantime, he had replaced a computer that had no helper downloads yet banished it.

@Kelekótya:
Nem tudom, melyiket könnyebb felderíteni: a botot vagy a proxyt - mindkettő használata szabályellenes.

I don't know which one is easier to discover: the bot or the proxy - both are illegal.

kelekotya
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 26, 2019 7:04 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: kelekotya » czw wrz 05, 2019 5:58 pm

a fentiek alapján nem érthető, hogy mi az, ha a tiltottak olyan fiókokat használnak, amelyek (esetlegesen napok óta) elérhető állapotban voltak?
Pedig ezt könnyű kitalálni: egy valamikori logot használtak, aki akkor helperezett, az fennakadt, valószínűleg, mire a szkript megszületett, már megvolt a lista a "gazokról".
Az Ismerősöm az FH3-at nem használják, sőt az időközben a számítógépet cserélték, amely nem volt letölthető segítő, mégis banolták.


Ezt nem hiszem el. Az FH2-FH3 file-ok a kliensoldali gépen vannak és nem a BP-nél, tehát a te saját gépeden. Ha még gépet is cseréltek, akkor nem is lehetnek azon a gépen rajta.
Valószínűleg az ismerős nem mond igazat. Használnia kellett a helpert, másképp nem akadt volna fent.
Nem tudom, melyiket könnyebb felfedezni: a bot vagy a proxy - mindkettő illegális.


Nem illegális. Ha az lenne, nem lennének publikusan elérhető proxyk és VPN-kiterjesztések a böngészőkhöz. Minden biztonságtechnikai cégnek is van saját.
A gond az, hogy alig van magyar proxyszerver és VPN-szerver. És ha nincs ilyen IP-cím, akkor pl. németen keresztül fogunk Farmerama-zni, és akkor a játék átvált németre, soha többé nem lehet forintért vásárolni semmit. Tapasztalat: nekem van olyan farmom, amelyik csak fontért tudna vásárolni. Valami bonyolult eljárás kell ahhoz, hogy visszaváltson magyarra, és a support, ahol igazolni kell a lakhelyet, stb., szóval inkább lemondtam róla.

Zöldfülű
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 02, 2019 2:07 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: Zöldfülű » czw wrz 05, 2019 9:28 pm

kelekotya pisze:
czw wrz 05, 2019 5:58 pm
Valószínűleg az ismerős nem mond igazat. Használnia kellett a helpert, másképp nem akadt volna fent.
Hát nem tudom... Nekem ezt mondta és eddig nem volt okom kételkedni a szavában. De az tény, hogy abszolút nincs szinkronban azzal, amit Harnas mond.
kelekotya pisze:
Nem tudom, melyiket könnyebb felfedezni: a bot vagy a proxy - mindkettő illegális.

Nem illegális. Ha az lenne, nem lennének publikusan elérhető proxyk és VPN-kiterjesztések a böngészőkhöz. Minden biztonságtechnikai cégnek is van saját.
A gond az, hogy alig van magyar proxyszerver és VPN-szerver. És ha nincs ilyen IP-cím, akkor pl. németen keresztül fogunk Farmerama-zni, és akkor a játék átvált németre, soha többé nem lehet forintért vásárolni semmit. Tapasztalat: nekem van olyan farmom, amelyik csak fontért tudna vásárolni. Valami bonyolult eljárás kell ahhoz, hogy visszaváltson magyarra, és a support, ahol igazolni kell a lakhelyet, stb., szóval inkább lemondtam róla.
Magyarul még szabályellenest írtam. Ugyanúgy tiltják a játékszabályok, mint a bothasználatot. Ebenguba. Kérdés, hogy melyik a kevésbé kiszűrhető. Van az IP váltásnak más módja is, sokan pl. így moziztak vagy aranyaztak (még az ősidőkben).

(Emlékszem, egyszer volt valami hiba is a játékban, ami miatt az "ország zászló" átváltott magyarról - leginkább németre. Szerencsétlen érintettekkel akkor is végigjátszatták az egész visszaállítási cirkuszt.)

----
Szoktatok a helperrel a magtárból is vásárolni? Gondolom, igen. Úgy vélem, hogy nincs emberfia, aki ilyen sebességgel tudna manuálisan végigkattogni a vetőmagokon. A CSP log akár árulkodó jel is lehet.

kelekotya
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 26, 2019 7:04 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: kelekotya » czw wrz 05, 2019 9:58 pm

Én is aranyoztam annak idején, de az nem ilyen progi volt, mint ezek. Azért maradt az egyik farmom angol zászló alatti. Persze, sosem fogom visszaállíttatni, mert arra azért vigyázok, hogy a BP ne akarja megtudni a lakcímemet és egyéb adataimat (az is röhej, hogy ez kell a változtatáshoz).

Igen, szoktam a magtárból vásárolni, ez egy nagyon jó szolgáltatása a botnak. Azt mondod, ne tegyem?
Úgy általában sem lehet ilyen sebességgel végigkattogni semmit bot nélkül, most, hogy BP-s munkásokat használok, látható is.
Pont így tudják felfedezni a bothasználatot.
Jó lenne előre tudni, hogy mikor futtatják a szkriptet, láthatóan nincs logika az eddigiekben.

Awatar użytkownika
nsja
Posty: 14
Rejestracja: ndz sie 25, 2019 6:24 am
Hungary

Re: Idea

Post autor: nsja » czw wrz 05, 2019 10:00 pm

Zöldfülű pisze:
czw wrz 05, 2019 9:28 pm
kelekotya pisze:
czw wrz 05, 2019 5:58 pm
Valószínűleg az ismerős nem mond igazat. Használnia kellett a helpert, másképp nem akadt volna fent.
Hát nem tudom... Nekem ezt mondta és eddig nem volt okom kételkedni a szavában. De az tény, hogy abszolút nincs szinkronban azzal, amit Harnas mond.

Then why don't your friend write to support?

Zöldfülű
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 02, 2019 2:07 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: Zöldfülű » pt wrz 06, 2019 2:50 pm

nsja pisze:
czw wrz 05, 2019 10:00 pm
Then why don't your friend write to support?
Hosszú és bonyolult történet... Ráadásul elég nehéz bizonyítani valamit, amit nem csinálsz. (Egyébként sem szívesen fordulna a supporthoz.) De ennek megoldása legyen az ő gondja.
kelekotya pisze:
czw wrz 05, 2019 9:58 pm
Igen, szoktam a magtárból vásárolni, ez egy nagyon jó szolgáltatása a botnak. Azt mondod, ne tegyem?
Én nem mondok semmit. :P Mindenki cselekedjen saját belátása szerint. :D
Úgy általában sem lehet ilyen sebességgel végigkattogni semmit bot nélkül, most, hogy BP-s munkásokat használok, látható is.
Pont így tudják felfedezni a bothasználatot.
Én a magvásárláshoz makrót használok. Tudom, az is szabályellenes, de úgy gondolom, kevésbé fülön csíphető. Annál mindenesetre komfortosabb, mintha kézzel kellene lekattognom nap mint nap. Más farmos tevékenységre viszont nem igazán alkalmas.
Jó lenne előre tudni, hogy mikor futtatják a szkriptet, láthatóan nincs logika az eddigiekben.
Tartok tőle, hogy ezt nem fogják az orrunkra kötni. :D (Logika? A BP-nél?)

2007Alex
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 04, 2018 5:32 am
Hungary

Re: Idea

Post autor: 2007Alex » sob wrz 07, 2019 10:47 am

Zöldfülű pisze:
pt wrz 06, 2019 2:50 pm


Én a magvásárláshoz makrót használok. Tudom, az is szabályellenes, de úgy gondolom, kevésbé fülön csíphető. Annál mindenesetre komfortosabb, mintha kézzel kellene lekattognom nap mint nap. Más farmos tevékenységre viszont nem igazán alkalmas.

Segítenél, hogy ez mit jelent? A nagy farmon nekem ez a legnagyobb szívfájdalmam, a piacon vásrálás után.

Zöldfülű
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 02, 2019 2:07 pm
Hungary

Re: Idea

Post autor: Zöldfülű » sob wrz 07, 2019 12:39 pm

2007Alex pisze:
sob wrz 07, 2019 10:47 am
Segítenél, hogy ez mit jelent? A nagy farmon nekem ez a legnagyobb szívfájdalmam, a piacon vásrálás után.
Írtam neked.

ODPOWIEDZ