Informacje: Poświęć chwilę czasu i odwiedź swój profil aby wybrać flagę.

Błędy w bocie

Najczęściej zadawane pytania na temat bota i odpowiedzi na nie.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Harnaś®™©
Posty: 289
Rejestracja: czw lis 01, 2018 9:09 pm
Lokalizacja: Kreutzbeg
Kontakt:
Poland

Błędy w bocie

Post autor: Harnaś®™© » sob sty 19, 2019 10:18 pm

otrzymałem meila z duzą iloscią pretensji (jego tytuł był tak jak ten temat), chciałem go tutaj zacytować nie ujawniając autora, jednak ostatecznie zdecydowałem się zamieścić tylko odpowiedź jaką udzieliłem ponieważ może zawierać wskazówki w używaniu bota, nie potrafię się zebrać aby w końcu zrobić instrukcję w której opiszę działanie oraz fukcje aplikacji (krok po kroku), ale może znajdzie się ktoś kto spróbuje tego dokonać? może nawet kilka osób? Z większej ilosci tekstu prędzej będę w stanie skopiować, ułożyć i utworzyć instrukcję.
Zatem nie przedłużając .... myślę, ze z udzielonych odpowiedzi niejeden użytkownik domysli się jaką treść mogłem otrzymać:

_____________________________________________________________________________________________________

Witam, mam chwilkę czasu wiec postaram sie w miare sensownie i zrozumiale odpisac:

Najogólniej - robi to co ma ustawione, nie wykonuje poleceń których gracz sobie nie życzy i wykonuje to co ma ustawione od A do Z czyli dokładnie jak na maszyne przystało

Pnacza (za wyjatkiem 3 sztuk) są zbierane gdy tylko są gotowe o ile taka dyspozycja jest zaznaczona w ustawieniach

Jajka oraz 3 pnacza które są wyjatkiem zbierane są w momencie gdy suma wszystkich gotowych przedmiotów ustawionych na farmie wyniesie minimum 10% o ile w ogóle gracz zyczy sobie aby mu to zbierało - to również jest do zaznaczenia w ustawieniach jako BONUS, brak ptaszka w tym miejscu powoduje omijanie "jajek"

Jeżeli bot nie nałożył pól na jakiejś łące to oznacza tylko tyle, że gracz bedac na danej łące uruchomił układanie pól a następnie przeszedł na inną łąkę i tam chciał zdejmować jakieś obiekty lub je układać, również ma to zastosowanie jeżeli farma jest w automacie, podczas ukladania pól nagle okazuje się, ze są plony do zebrania i to jest dla bota priorytet, należy wstrzymać automatyczne przetwarzanie w momencie gdy chcemy coś robić na farmie

pracujemy nad tym aby potrafil rozróżnic kiedy specjalne pole eventowe jest aktywne a kiedy nie, pole znikło z widoku w przeglądarce ale nadal występuje na serwerach farmeramy ponieważ ich specjalny skrypt musi przejść każde konto z osobna, pozbierać to co tam urosło i wymienić na SG oraz PD/TPD

w oazach nalezy zaznaczyc zwierzątko które się posiada oraz ilosć slotów, bot bedzie wkładał tylko to zwierzątko, jeżeli go zabraknie wtedy wtsawi inne losowo (i nad tym również pracujemy aby nie wstawiał nic jeżeli zabraknie zwierzątka które jest wybrane), natomiast jezeli żadne zwierzątko nie jest wybrane to pojawia się informacja ze ma wstawiać automatycznie i wtedy faktycznie losowo wstawia, a wystarczy odznaczyc "ptaszek" aby tego nie robił (również w ustawieniach - prawie że na samym dole okienka)

Magazyny, domyslam sie ze chodzi o manufakture, ogród dendrologiczny oraz menażerie? jezeli tak to jest to od niedawna wprowadzone do aplikacji, mozna te obiekty zdjać z pola i są widoczne, niepamietam czy juz są widoczne podczas ustawiania, jednak narazie nalezy recznie wstawic w nie obiekty które się chce, moze w przyszłosći umożliwimy taką opcję, narazie mamy inne rzeczy do zrobienia :( ponadto można tam wkładać rożnego rodzanu zwierzątka oraz fabryczki jak i drzewka więc coś mozna czasem zrobic w sposób standardowy za pomocą przeglądarki, obiekty są obsługiwane przez aplikacje, zbierane, karmione itd.

bot nie jest kombajnem tylko narzędziem wyręczającym gracza i zastępującym na tyle ile potrafi wymieniony przez Pana kombajn, na dodatek nie pobiera za to florenów ponieważ jest CAŁKOWICIE darmowy

pnacza dajace bonus na oazy nie były przez nas brane pod uwage, pnącz jest na dzień dzisiejszy około 400sztuk (z każdym eventem przybywają kolejne) i musielibysmy kazde jedno analizować i odpowiednie regułki mu przypisywać na co niestety nie mamy czasu ponieważ chodzimy do pracy aby zaspokoić podstawowe potrzeby bytu naszych rodzin oraz swoim na tym ziemskim padole

czy sianie i przetwarzanie trwa długo - nie jestem w stanie stwierdzić, jeżeli potrafi Pan szybciej robić to za pomocą myszki i klawiatury to bot nie jest w tym momencie potrzebny, aplikacja ma nam pomóc w czasie snu oraz w czasie pracy, ja osobiście nie miałbym czasu na gre gdyby nie ta aplikacja, dla mnie jest OK a mimo to staramy się wprowadzać udogodnienia i pomysły podsyłane przez graczy.

sianie drobnych roślin leci bardzo szybciutko, mozna w ciagu nocy miec ich kilkadziesiąt do kilkuset tysiecy :) jezeli chodzi o rzeżuchę lub sałatkę.

Myślałem, ze ostatnio wytłumaczyłem Panu dlaczego bot nie może predzej obskoczyć całej farmy, ja mam aktywne wszystkie mozliwe pola, kazdy skrawek jest zapełniony i farma po włączeniu jest przetworzona w ciagu max 7 minut - jeżeli potrafi Pan szybciej to chciałbym to zobaczyć :)

Chciałbym poinformować również o tym, że jest forum pod adresem fh3.pl/forum na którym inni chetnie pomogą w konfiguracji i obsłudze.

My nie zmuszamy nikogo do korzystania z aplikacji, robimy ja z dobrej woli, nie pobieramy za nia pieniedzy i nie jest ona źródłem utrzymania naszych rodzin. Przecież można ręcznie obrabiać farme, robimy coś za darmo, nie oczekujemy wdzięczności ani "wynoszenia na ołtarze" i nie gwarantujemy ze apliakcja spelni zyczenia i marzenia kazdego z użytkowników po wieki wieków.

Ja jestem tylko osobą łączącą użytkowników z programistą oraz jednym z administratorów w/w forum, jestem odpowiedzialny za przekazywanie informacji w obu kierunkach, programista stara się być na bieżąco ze zmianami jakie wprowadza farmerama i robi wszystko aby utrzymać aplikację przy życiu, w wolnych chwilach prowadza zmiany i ulepszenia w niej ale nie poświęci całego swojego życia dla programu którym nie jest w stanie nakarmić i wyżywić swojej rodziny a sztywnego cennika za korzystanie z bota nie mamy zamiaru nigdy wprowadzić - prosze to również mieć na uwadze gdy w przyszłości dostanie Pan od kogoś coś za darmo i bedzie chciał mieć jakieś pretensje do osoby która chciała Pana uszczęśliwić.
Obrazek
Darymny futer :(

Awatar użytkownika
Harnaś®™©
Posty: 289
Rejestracja: czw lis 01, 2018 9:09 pm
Lokalizacja: Kreutzbeg
Kontakt:
Poland

Re: Błędy w bocie

Post autor: Harnaś®™© » ndz sty 20, 2019 1:31 pm

nie bierzcie tego zbytnio do serca, zdecydowałem się zamieścić tutaj odpowiedź tylko ze względu na to, ze zawiera troche informacji mogących ułatwić komuś korzystanie z aplikacji, Otrzymuje wiele zapytan, uwag i porpozycji ale nikt jeszcze nei wylał mi tyle żalu i niezadowolenia z czegoś przy czym jeden człowiek siedzi i tworzy poświecajac swój czas którego posiada niezbyt wiele i nie chce za to żadnego wynagrodzenia, zwyczajny ukłon w strone graczy którzy mają juz dawno serdecznie dosć zagran twórców farmeramy którym ciągle rośnie apetyt na pieniążki graczy i zasypują nas coraz to większą ilością "eventów" któe już dawno straciły sens nazwy jaką jest to określenie a zamieniło się w wyzysk i niewolnictwo na które niestety nadal się godzimy.
Obrazek
Darymny futer :(

Awatar użytkownika
Harnaś®™©
Posty: 289
Rejestracja: czw lis 01, 2018 9:09 pm
Lokalizacja: Kreutzbeg
Kontakt:
Poland

Re: Błędy w bocie

Post autor: Harnaś®™© » ndz sty 27, 2019 11:48 am

nie pozostaje nic innego jak przestać oszukiwać farmerame, kupować kombajn lub be zkupowania ręcznie obrabiać farme zamiast korzystać z tego syfu, ponadto bedzie szybciej i napewno uczciwiej
co do kolejnosci wyswietlania i obrabiania pól już kiedyś to opisałem w ksiedze gosci oraz tu w FAQ - no ale trzeba poczytać :(
Obrazek
Obrazek
Darymny futer :(

Zablokowany